خصوصیات لباس ورزشی خوب

اگر می خواهید یک ورزش لذت بخش را تجربه کنید، پس باید از لباس ورزشی مناشب نیز استفاده کنید. به هنگام ورزش کردن داشتن لباس ورزشی نه تنها موجب می شود، از ورزش کردن تان لذت ببرید بلکه باعث حفظ سلامتی بدن تان می شود. حتی مواردی هم دیده شده که فرد مدت هاست در حال ورزش کردن است، اما خیلی زود از فعالیت بدنی خود خسته شده و دیگر توان ادامه دادن را ندارد؛ جالب است بدانید که در اکثر موارد به دلیل پوشیدن لباس نامناسب است. در ادامه قصد داریم خصوصیات یک لباس ورزشی خوب را بیان کنیم و اینکه بگوییم در هر رشته ورزشی چه نوع لباسی مناسب تر است. پوشاک ورزشی همواره به گونه ای هستند که باید اندام بدن را خوش فرم نشان دهند همچنین از تعرق زیاد بدن جلوگیری کنند. گذشته از همه این موارد، ابتدا باید لباس مخصوص رشته ورزشی خودتان را انتخاب کنید. برای مثال برای یک دونده، کفش ورزشی از همه گزینه ها اهمیت بیشتری دارد؛ چرا که باید کفشی انتخاب کند که در هنگام دویدن باعث افزایش شتاب و بالا رفتن قدرت و تعامل ورزشکار شود. پس پوشاک ورزشی باید به گونه ای باشند که فرد در آن احساس راحتی کند تا بتواند عملکرد بالایی داشته باشد. همچنین جنس آن ها باید بتواند رطوبت را به خودش جذب کند تا در حین ورزش و فعالیت بدنی فرد احساس خنکی داشته باشد. نکته آخر که اهمیت بالایی هم دارد این است که البسه ها باید مانع ایجاد بوی بد در بدن شوند.


توضیحات برای عکس ثبت نشده

لباس ورزشی خوب باید چه جنسی داشته باشد؟

در گذشته کیفیت اکثر لباس های ورزشی از پنبه بود و اصطلاحا به جنس پنبه ای در بازار از آن یاد میشد. ما امروز الیاف پارچه های لباس ورزشی متنوع شده است؛ بنابراین اگر به خوبی نتوانید تفاوت این الیاف را از یکدیگر تشخیص بدهید، دچار سردرگمی و احتمالا انتخاب اشتباه خواهید شد. امروزه جنس لباس های ورزشی باتوجه به نوع رشته ورزشی انتخاب می کنند. افرادی که امکان ورزش کردن در باشگاه را ندارند و ترجیح میدهند در منزل ورزش کنند، استفاده از بک لباس نخی جاذب رطوبت همراه با شلوار کافی است. اما بقیه افراد باید متناسب با رشته ورزشی خود لباس ورزشی شان را انتخاب کنند.در کل بهترین جنس لباس، تمام نخ یا نخ پنبه است. چرا که باعث جذب عرق شده و مانع عرق سوز شدن و قرمزی در ناحیه زیربغل و کشاله ران می شود. البته این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که لباس هایی که از جنس پنبه هستند رطوبت را نمی توانند تبخیر کنند در نتیجه باعث بو گرفتن آن ها می شود. علاوه بر این به مرور زمان شکل ظاهری خودشون رو از دست میدن و شل و آویزان می شوند. در کنار آن، برخی از لباس ها را با الیاف مصنوعی تولید می کنند. لباس هایی که از جنس نایلون یا شمعی هستند نیز الیاف مصنوعی می گویند. این دسته از لباس ها عمر طولانی تری نسبت به لباس های نخی دارند ولی متاسفانه خارش، قرمزی، قارچ پوستی، تشدید تعریق و ایجاد بوی بد از عوارض پوشیدن این دسته از لباس هاست. اگر می خواهید لباسی با الیاف مصنوعی بپوشید حتما دقت کنید که آستر نخی داشته باشند.

با خرید از فروشگاه پوشاک آرمانی ،به مشتری دائم ما تبدیل شوید!

الیاف مصنوعی بهترین نوع پارچه برای هر نوع رشته ورزشی است!

علاوه بر الیاف مصنوعی پارچه هایی از جنس پلی‌استر، پلی‌پروپیلن، گرافیت و پارچه‌های ترکیبی هستند که طرفداران زیادی هم دارند. در این پارچه ها رطوبت جذب آن ها نشده بلکه از میان درز های آن خارج میشود. شاید برایتان جای سوال باشد که چجوری ممکن رطوبت از درز های لباس خارج بشه؟ ساختار این الیاف ها به صورت شبکه هایی است که جریان هوا درون بافت پارچه نفوذ کرده به سرعت عرق را خشک میکند. مزیت دیگری که این پارچه ها دارند این است که کشش بالایی داشته و در انجام حرکات کششی پاره نمیشوند. همچنین با هر بار شستشو شکل خود را از دست نداده و به همان صورت اول خود باقی می مانند. به همین دلیل است که تنوع این جنس لباس ها از بقیه بیشتر است.همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، هر رشته ورزشی با توجه به میزان فعالیتی که دارد، لباس مخصوص به خودش را دارد. برای مثال برای رشته بدنسازی، بسکتبال یا وزنه برداری که تعرق در آن زیاد صورت می گیرد؛ بهتر است از لباس های پنبه ای همراه با پلی استر استفاده کنید.( پلی استر باعث حفظ ظاهر لباس در طولانی مدت می شود.) در ورزش فوتبال نیز تمامی لباس ها را از پلی استر که ترکیب نخ و کش است طراحی و تولید می کنند تا ورزشکاران در عین خوش پوشی عملکرد بالایی داشته باشند. البته برند های تولید کننده لباس ورزشی فوتبالی همواره در دو مدل پلیری و هواداری آن ها را طراحی می کنند.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

تا اینجا درباره جنس لباس ورزشی و اینکه هر ورزش باید لباس مخصوص به خود را داشته باشد به طور کامل صحبت کردیم. اما بهتر است اطلاعات جامعی هم درباره انواع لباس های ورزشی رایج، که در همه فروشگاه ها و بازار های ورزشی یافت می شود، به شما ورزشکاران عزیز بدهیم. پیراهن یا تاپ ورزشی: نباید خیلی گشاد یا خیلی تنگ باشد. باید متناسب سایز بدن و دارای الیاف مخصوص باشد که بتواند رطوبت را جذب کند. شلوار یا شورت ورزشی: باز قابلیت کشسانی مناسب داشته و متناسب با اندام تان باشد. علاوه بر این الیاف آن باید بتواند رطوبت را جذب کند. جوراب ورزشی: جوراب های ورزشی باید ساق بلند بوده تا بتواند مچ پای تان را پوشش دهد. علاوه بر این، باید الیاف آن مقاومت بالایی داشته باشد. کفش ورزشی: کفش ورزشی خوب باعث می شود تا فشار از روی زانو و مفاصل پاهایتان برداشته شود. همچنین انعطاف پذیری، قابلیت تهویه و وزن سبک از ویژگی های مهم کفش های اورجینال است. در نظر داشته باشید که هر کفش باید متناسب با رشته ورزشی تان انتخاب شود.